۱۶ تا کاری که هر روز برای یک روز کاری خوب باید انجام داد

گوناگون - نویسنده : شایان شلیله - ارسال شده در

یکی از مواردی که من همیشه به اون فکر می کردم٬ این بود که چه طوری میشه یک صبح کاری خیلی شیرین رو شروع کرد. خیلی از ما ها روز های شیرین کاری رو داشته٬ ولی شاید ندونیم که دقیقا چرا بعضی از روز ها روز های خوبی هستن و بعضی از روز ها روز های بدی هستن.

بعد از مدت ها پاسخ این سوال رو توی مقاله ی داوید شیندلر ، موسس یکی از شرکت های موفق کارآفرینی پیدا کردم و اون رو ترجمعه کردم تا در اختیار شما هم قرار بگیره.

ساعت های اولیه ی روز نقش بسیار مهمی در سطح بازدهی روز کاری و ۸ ساعت باقیمانده دارند. پس چگونه آغاز کردن صبح خیلی است!

یک شروع خوب در روز کاری تاثیر مهمی در نتایج و موفقیت هایی که در طول روز به دست می آوریم می گذارد. چگونه شروع کردن روز کاری در نگرش و روند آن روز مهم است. اگر با چیزهایی که صبح به آنها علاقه دارید، کار خودتان را آغاز کنید احساس غیرکارآمدی و پشیمانی در انتهای روز یا آخر هفته نمی کنید.

 

به موقع برسید

چیزی که برای خیلی از مردم مهم است. اما بعضی از افراد به تاثیر بدی که تأخیر کردن در اذهان می گذارد، اهمیت نمی دهند. به موقع رسیدن یا کمی هم زودتر رسیدن احساس اجرایی بودن را بیشتر می کند.

 

یک نفس عمیق بکشید

خیلی از مردم با عجله به محل کار می رسند، چراکه در منزل فرصت کافی برای انجام کارهای روزمره ندارند و با همان استرس غرق در کار می شوند. این استرس در طول مدت کار با شما همراه خواهد بود. پس اندکی صبر کنید، یک لحظه کاملاً درنگ کنید و خودتان را در مرکز کارها قرار دهید.

بعد از نفسی عمیق، به خودتان چند دقیقه زمان بدهید تا مراقبه کنید. این کار خوبی برای شروع روز است. خودتان را مثل آدم های بیکار و تنبل و بی حوصله که با همکارانشان گیج می زنند، یکسان نکنید.

 

صبحانه ای مفصل بخورید

صبحانه بدون شک مهمترین وعده غذایی است و نه تنها از لحاظ فیزیکی فواید آن کشف شده بلکه از لحاظ انرژی روانی در یک روز کاری نیز موثر است.

 

هر روز را برنامه ای جدید شروع کنید

ممکن است از بعدازظهر دیروز پروژه ها یا بحث هایی باقی مانده باشند، اما سعی کنید که هر روز را با مسئله ای جدید شروع کنید. چرندیات دیروز را پشت سر بگذارید و اتفاقات جدیدی که بیرون منتظر شما هستند را ببینید. برنامه ریزی کنید و برای ورود به زمین مسابقه آماده شوید. این چیزی است که به آن نیاز دارید!

 

دم دمی مزاج نباشید

حال و هوایی که در طول روز دارید، بر دیگران هم تاثیر می گذارد. اولین و آخرین تاثیری روانی بر اشخاص زمانی است که از هوش هیجانی خود استفاده کنید. این کار در صبح زود بهتر میسر می شود، پس با نگرشی مثبت وارد محل کار شوید. اگر شخصی «روز کار» نیستید، این مورد را رها کنید و سعی کنید بعد از ورود به محل کار دو تا سه لیوان قهوه بنوشید.

 

روز خود را برنامه ریزی کنید

اولین ساعت روز کاری بهترین زمان برای تعیین اولویت های کاری و تمرکز بر چیزهایی است که از اهمیت بیشتر برخوردار هستند. بسیاری از مردم روز خود را با فعالیت هایی غیرضروری مثل چک کردن ایمیل های چرند روزانه آغاز می کنند در حالی که می توانند کارهای بسیار مهمتری را انجام دهند. یک چک لیست برای کارهایتان درست کنید یا لیستی که دیروز درست کرده بودید را بروز کنید و سعی کنید به آن محکم بچسبید و همان کارها را انجام دهید. مگر اینکه مدیر تان کاری ضروری معین کند که در این صورت اولویت ها کمی تغییر می کند.

همچنین زمان پیک کاری خود را تخمین بزنید و سعی کنید برنامه های خود را با این زمان بچینید. مهمترین کارها را در زمان پیک کاری انجام دهید.

 

در دسترس باشید

اگر شخص سحرخیزی نیستید، سعی کنید که این عادت خودتان را تغییر دهید و زود به شرکت برسید. مخصوصاً اگر در جایگاه مدیریت هستید. لزوماً و به اجبار باید به صورت فکری و فیزیکی در محل کار برای ارتباط با دیگران حضور داشته باشید. زمان گذاشتن برای صحبت با اعضای تیم مهم است. حرکاتی مانند ارتباط چشمی، خندیدن و سوال کردن درباره شب گذشته شان و رفع مشکل های شان به عنوان یک رهبر تاثیری مثبت در تیم می گذارد و به آنان کمک می کند که یک صدا در کنار هم کار کنند.

 

کارها را با همکاران تان بررسی کنید

یک گپ و گفت ۵ تا ۱۰ دقیقه ای هم می تواند راه خوبی برای شروع صبح خیلی از افراد باشد. جلسه ای کوچک بدون صندلی تشکیل دهید و در آن هر شخص هدف اصلی اش را برای روز کاری شرح دهد و اطلاعات مهمی که برای سایر اعضای تیم مفید است را به اشتراک بگذارد. این گپ و گفت به افراد برای تمرکز بیشتر کمک می کند و مهمتر از آن اعضای تیم را به یکدیگر ارتباط می دهد. و با اشتراک گذاشتن اهداف به صورت عمومی، دستیابی به آنها به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

 

فضای کاری خود را سازماندهی کنید

پاک کردن میز و فضای کاری تمیز، آهنگ روز کاری را برای بقیه ساعت ها منظم می کند. این کار از گیج شدن نیز جلوگیری می کند. وقتی که همه راه های ارتباطی مثل ایمیل یا پیام های متنی در هم و برهم باشد، مدیر یا همکاران از گشتن دنبال تان دست بر می دارند و با یک برگه کوچک چسب دار می گویند که تا یک دقیقه دیگر در جلسه حاضر باشید و شما روی انباری از کاغذ و ایمیل نشسته اید و یقیناً این پیام را نمی بینید و مثل شخصی چشم بسته جلوی توپ جنگی قرار می گیرید!

همچنین برای خیلی ها، شفاف فکر کردن، آسان از یاد بردن، به یاد آوردن چیزهای مهم سخت است. اگر احساس می کنید که فردا برای حضور در محل کار می خواهید وارد میدان جنگ شوید و توفانی سخت از ایمیل ها و کاغذها شما را شکست می دهند، بهتر است هر چیزی که در انتهای شب مانده است را تمیز کنید تا صبحی تازه را قبل از روشن کردن کامپیوتر تان شروع کنید. اما اگر اینطور نیست و تمیز کردن میز تان اولویتی بر چیزهایی مثل چک کردن ایمیل ها یا چت کردن با همکاران تان ندارد، این کار را صبح انجام دهید.

 

به خودتان یادآوری کنید که هدف اصلی تان در محل کار چیست

مثل یک کار چرند هر روز صبح به خودتان هدف اصلی کاری را که انجام می دهید یادآوری کنید. ارتباط با حس هدفی که دارید قدرت محرک خوبی می دهد و با اختصاص زمانی روزانه برای ارتباط مجدد،  صد در صد به تلاش برای آنچه به دنبالش هستید و برای کسی که این کار را انجام می دهید، واقف می شوید.

 

خودتان را با ایمیل پریشان نکنید

این یکی خیلی سخت است! ولی کسانی که حرفه ای هستند می دانند، inbox را نباید صبح چک کرد. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، تنها به ایمیل های فوری و ضروری پاسخ دهید. به عبارتی «فقط ضروریات اینباکس را جواب دهید». همه ایمیل ها ارزش یکسانی ندارند. اساس کار خود را فقط برای پاسخگویی به آنهایی قرار دهید که واقعاً ضرورت دارند.

اگر با این کار موافق هستید، می توانید صبح خود را مدیریت کنید. در طول روز زمان کافی برای پاسخگویی به ایمیل هایی که چندان هم اهمیت ندارند، وجود دارد.

چرا باید از چک کردن ایمیل ها صرف نظر کنیم؟ برای بسیاری از مردم، چک کردن ایمیل و وب گردی تلف کننده های بسیار شدید زمان هستند،  به خصوص صبح ها! وقتی شروع به چک کردن ایمیل می کنید، با یک کلیک ساده به سراغ ویدئویی می روید که شخصی برایتان Forward کرده است و بعد از این کار به سراغ چک کردن نتایج بازی های فوتبال می روید و سر تیتر خبرها و آب و هوا و نرخ دلار و ارز و …. ناگهان به خودتان می آید و می بینید که در حال مشاهده درام زدن گربه خارق العاده در یوتیوب هستید و از برنامه ای که برای خودتان چیده بودید، ساعت ها عقب افتادید و هنوز روز کاری را شروع نکردید!

 

به پیام های صوتی گوش دهید

بسیاری از مردم مستقیماً به سراغ کامپیوتر می روند و تلفن را نادیده می گیرند. در حال که پیام های صوتی شرکت، چیزی است که مردم بیشتر به آن اهمیت می دهند، چه بر تلفن های همراه شخصی، چه تلفن های شرکت. بعضی از اشخاص به کل این پیام های شنیداری را نادیده می گیرند و با این کار امری مهم را از دست داده اند.

 

تماس های فوری را انجام دهید و ایمیل ها ضروری را ارسال کنید

اگر می دانید که در طول روز با شخصی باید در تماس باشید این تماس تلفنی یا ارسال ایمیل را ابتدای صبح انجام دهید. اگر تا نصف روز صبر کنید، شانس شما برای دریافت پاسخ از آن شخص تا قبل از ترک شرکت خیلی کمتر است. و هیچ چیزی اعصاب خورد کن تر از این نیست که سعی کنید کاری را انجام دهید و به شخصی که برای انجام این کار نیاز دارید، دسترسی نداشته باشید! اگر سوال هایی که می خواهید از آن شخص بپرسید را آماده کرده اید، این ایمیل را در ابتدای روز ارسال کنید تا در پیک ساعات کاری، پاسخ را دریافت کنید و کار خود را به پایان برسانید.

 

از مزیت های ذهن پاک خود استفاده کنید

بسیاری از مردم احساس می کنند عملکرد ذهن شان صبح ها خیلی بهتر است و خلاقیت و بهره وری مناسب را در صبح دارند. این امر زمانی ممکن است که از نیروی فکر خود بهترین استفاده را داشته باشید و فعالیت های سطح بالای فکری را صبح انجام دهید.

 

هر از چند یکبار چیزها را قاطی کنید!

برخی از مردم دستور دادن را دوست دارند و علاقه مندی های خاص خودشان را دارند، اما سایرین تغییر و نوسازی را می پسندند. برای این دسته از افراد پیشنهادم عوض کردن چیزها به طور غیرعادی و نشستن در جاهای مختلف است (اگر این امکان را دارید) پس از دیدگاهی متفاوت می توانید نگاه کنید. چه از لحاظ دیدگاه اجتماعی و پیدا کردن جایگزینی برای تلفن جواب دادن های خسته کننده، به پیاده روی بروید و اجازه دهید تا مردم شما را در فضاهای مختلف ببینند.

 

یک استراحت نیمه وقت داشته باشید.

حالا وقت ارزیابی است و زمانی را برای تجدید قوت خودتان در نظر بگیرید تا در آن نیروی محرک لازم برای ادامه کار را به دست آورید. اگر به یک متد چسبیده اید که شامل این روش نیست، شاید نگاهی مجدد به این متد برای علاقه مندی هایتان و تغییراتی که در آن برای توسعۀ برنامه داشته باشید، بیاندازید بد نباشد.

عادت ها از ردیف های منظم کاری به وجود می آیند که بعد مدتی به آنها لقب «عادت» می دهیم. صبح ها زمان بسیار مناسبی برای ساختن بعضی از عادت هاست که در  مرور زمان به ما کمک می کند تا تمرکز بیشتری داشته باشیم و بهینه تر کار کنیم.

 

وبنا را چک کنید

اگر به وب و اینترنت علاقه مند هستید و دوست دارید که در جریان خبر های وب سایت ها باشید. پیشنهاد می کنم که هر روز صبح سایت پایگاه خبری وب سایت های ایران رو بررسی کنید تا با جدید ترین اخبار مرتبط با وب و اینترنت در ایران آشنا بشید

 

شبکه تبلیغات را بررسی کنید

اگه برای کسب و کار خود در شبکه تبلیغات از تبلیغات بنری استفاده می کنید٬ پیشنهاد می کنیم که هر روز صبح قبل از شروع کار٬ کمپ تبلیغاتی خود را بررسی کنید. آمار کمپ را ببینید و با آمار فروش مقایسه کنید تا اگر نیازی به تغییر هدفمندی٬ اضافه کردن بنر جدید و یا تغییر بودجه روزانه بود٬ در اول صبح این کار ها را با آرامش بیشتر انجام بدهید.

منبع

برچسب ها :

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

شایان شلیله

اگر می‌خواین منو بیشتر بشناسین، اسممو تو گوگل سرچ کنین... :دی

تبلیغات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !

ترند‌های رسانه اجتماعی که در سال ۲۰۱۸ رشد خواهند کرد

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - ارسال شده در

social.share

بهترین و بدترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - ارسال شده در