skype-logo-open-graph

استراتژی جالب اسکایپ برای دو برابر کردن تعداد کاربرانش

بررسی نمونه‌های موردی - نویسنده : محمد عربگری - ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

اسکایپ یکی از سرویس‌های رایگان در حوزه ارتباطات عمومی است که بوسیله آن می‌توان مکالمه تصویری و صوتی برقرار کرد. این سرویس در سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد و به سرعت توانست به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های ارتباطی تبدیل شود. ولی اسکایپ در سال ۲۰۰۸ با کاهش تعداد کاربرانش مواجه شد و از این رو تصمیم گرفت برای حل این مشکل، راهکاری آنلاین انتخاب کند.

 

اسکایپ تصمیم گرفت که یک کمپین تبلیغاتی کلیکی در سراسر جهان راه‌اندازی کرده و سعی کند با گسترش بخش ارتباط با مشتری خود، تعداد کاربرانش را در سراسر کشور افزایش دهد. به این منظور چندین فرآیند کلیدی توسط اسکایپ طی شد که عبارتند از:

 

– اسکایپ تعداد کارمندان بخش ارتباط با مشتری‌اش را افزایش داد و به همین دلیل توانست ارتباط گیری با ۹ زبان زنده دنیا را فراهم آورد.

– کمپین تبلیغات کلیکی اسکایپ برای ۱۷۴ کشور راه‌اندازی شد.

– در یک سال تعداد کاربران اسکایپ ۱۰۵% افزایش یافت.

 

استفاده از هدفمندی جغرافیایی به شدت در این کمپین تاثیر مثبت گذاشت و به اسکایپ کمک کرد تا بتواند برای هر کشوری صفحه فرود مناسب (از لحاظ محتوایی و زبان) طراحی کرده و به مخاطبان خود در کشور‌های خارجی احترام ویژه بگذارد.

برچسب ها : , , ,

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ما برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

محمد عربگری

از وقتی با دنیای وب آشنا شدم همیشه به اون دید یک بستر برای کسب دانش، اطلاعات و پیرو این‎دو درآمدزایی رو داشتم. به همین خاطر به بحث تجارت الکترونیک و خدمات تحت وب بسیار علاقه‎مند هستم؛ مدتی هست در حوزه ارتباط با مشتری و همینطور طراحی کمپین‎های تبلیغاتی فعالیت میکنم، در نگاه من تبلیغات یک هنره و هنر هم حد و مرز نداره.

تبلیغات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !