image

قصه دوستی seo و بازاریابی محتوایی

گوناگون - نویسنده : نگین منصوری - ۶ تیر ۱۳۹۴

این زمان،زمان شروع نقل این قصه وخاتمه سردرگمی هاست. seo و بازاریابی محتوایی داخل سرزمین دیجیتال در جنگ رنکینگ ها وبهینه سازی سایتها، دو شخصیت ناسازگار به شمار می آیند؛ در حالیکه انقدر به هم نزدیک هستند که در واقع دو شخصیت متفاوت از یک نفر بر جا می‌گذارند.
بازاریابی محتوایی همان هنربرقراری ارتباط و ایجاد اعتماد در ذهن مخاطبان است به طوریکه اگر صاحبان یک کسب‌‌و‌کار، محتوای ارزشمند را به صورت دائم در اختیار مشتری قرار دهند، آنها به پاس حس اعتماد و تعلق که به تولید کننده محتوا دارند،تبدیل به مخاطب و مشتری دایم می شوند. از طرفی seo می تواند صفحات وب را برای موتور های جستجو جالب و فریبنده کند به طوری که نتایج جستجو کلمات کلیدی مخاطب می‌شود همان صفحات بهینه شده در بالاترین امتیاز.
بازاریابی محتوایی و seo هر دو جذب مخاطب و ترافیک می کنند پس این شایعه ی ناسازگاریشان از کجا نشأت می گیرد؟
داستان باور غلط ناسازگاری بازاریابی محتوا و seo از آنجا شروع می شود که قواعد بازی موتور های جستجو تغییر می کند و دیگر الگوریتم های جستجو،  فقط تمرکزشان روی بهینه سازی فنی نیست و تقریبا تمام سایت ها اصول اساسی seo را رعایت می کنند. در حقیقت گوگل در حال انتقال از مدل سنتی بهینه سازی، به تمرکز روی محتوای معتبر و با کیفیت است.
از طرفی seo یک روش و استراتژی بازاریابی مناسب برای همه ی وب سایت ها نیست و تضمینی برای مراجعه  پیوسته کاربران ایجاد نمی کند و این عدم تضمین و در دنباله  آن، زیان های عمده به سایت های شدیدا وابسته به ترافیک، غرق شدن در جزئیات پیچیده ی seo، همه و همه در مقابل مفهومی به نام محتوای ارزشمند قرار دارد.
این محتوای ارزشمند چه شخصیتی است؟ که هم سر ناسازگاری با seo دارد هم دوستی قدیمیه seo و گوگل را دچار ابهام می کند و از طرفی همین محتوا بدون هدف وارد دنیای رقابت رتبه بندی نشده.
این محتوای ارزشمند قهرمان قصه ما نیست و زاییده تخیل کج فهم های ما از همپوشانی تنگاتنگ seo و بازاریابی محتوایی است. قهرمان قصه ی ما محتوایی است که عقل انسان آن را می پذیرد، یک محصول را در ساده ترین شکل ممکن بیان می کند و زمانی وارد قصه ی ما می شود که همه ی سایت ها اصول اساسی seo را رعایت می کنند و شرایط رقابت نیازمند اتفاقی جدیدی برای جذب ترافیک هدف گذاری است. او می آید و می درخشد اما تنها نیست؛ بله تنها نیست، seo و بازاریابی محتوا دست در دست هم حرکت می‌کنند. حرکت و همپوشانی و همگرایی آنها بدین صورت است که سئو ترافیک زایی نمی‌کند اما راه را هموار می‌کند و تا زمانی که سایت با اصول seo و استاندارد های جستجو همگام نشود محتوای ارزشمند به دید کاربران نمی رسد. seo دارای ظرایف، جزییات و ریزبینی است و از طرفی تکنیکال به حساب می‌آید، محتوا وسیع بوده و فرا کل نگر. seo تنها شروع کار است و روش های بهبود محتوایی ادامه کار.
گفتیم روش های بهبود محتوایی، پس بیایید چک لیستی از این روش ها در بیاوریم تا پیمان نامه دوستی seo و بازاریابی محتوایی را به اتمام برسانیم.

 

یک: محتوا باید دارای استراتژی محتوایی باشد زیرا استراتژی بازاریابی یک طرح همیشه در حال تکامل است و در این زمان که نگاه به سایت یک نگاه مفهومی شده، هر روز دارای یک چالش بزرگ است زیرا حجم کاربران، تنوع ذائقه، رقابت جستجوگرها بر سر محتوا منطق فازی دارد و کمیتی مشخص ندارد.

 

دو: تلاش برای حفظ تقویم بازاریابی، یعنی کی تولید محتوا کنیم.

 

سه: با توجه به جامعه مخاطبان که بیشتر در کدام شبکه اجتماعی هستند، تعداد پست‌های روزانه را مشخص کنید، امکان مشارکت کاربر را افزایش دهید، با عکس العمل ها محتوا را تقویت کنید تا مسیر خود را اصلاح کنند.

 

چهار: اولویت بندی کنید، یعنی چه کارهایی تاثیر مهم تری بر مخاطب می‌گذارد.

 

پنج: مطالب وابسته به هم تولید کنید.

 

شش: زبانی که مخاطبان شما استفاده می‌کند را فرا بگیرید.

 

هفت: مشتریان خود و موضوعات علاقه مندیشان را بشناسید.

 

هشت: از اینفو گرافیک‌ها برای رساندن سریع مطلب استفاده کنید.

 

نه: بدانید که بازاریابی محتوایی به معنای عدم نیاز به جستجوگرها نیست، بلکه کمک شایانی به کسب بک لینک ها و رنک نهایی یک سایت می کند.

 

ده :مهمترین موضوع هدف تجاری خود را بشناسید.

 

و در آخر باید گفت که seo خوب به معنی خروجی سازگار از محتوا است و خروجی سازگاریعنی شما بهترین محتوا را تولید کرده اید که قبلا جایی نبوده است . بازاریابی محتوایی به معنای استفاده از کلمات کلیدی است و سئو خواسته را بوجود می‌آورد. بازاریابی محتوایی خواسته را بر آورده می‌کند و سئو خواستار موضوع می‌شود. این دو از هم جدا نشدنی هستند، زیرا محتوای شما دیده نمی شود مگر توسط جستجوگر ها پیدا شود.

برچسب ها : ,

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ما برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

نگین منصوری

من فارغ التحصیل رشته معماریم اما فعالیت در خبرگزاری‌های هنری و علاقه ام به عکاسی من رو به سمت تولید محتوا سوق داده. این خیلی هیجان انگیزه که هر روز درگیره یک سری اطلاعات جدید باشی و اونارو بخوای بدست علاقه منداش برسونی...

تبلیغات

2 دیدگاه در رابطه با “قصه دوستی seo و بازاریابی محتوایی
  1. اونس
    تیر ۷, ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۰ ق.ظ

    مطلب فوق العاده بود . ممنون

  2. اوفیا
    تیر ۳۱, ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۰ ق.ظ

    ادبیات نوشتاری فوق العاده ای بود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !