image

چگونه پاراگراف اول مطلب خود را نگارش کنید؟

بازاریابی محتوا - نویسنده : رامین جابری - ۲۳ مهر ۱۳۹۳

پس از تیتر یک مطلب، پاراگراف اول، دومین بخشی از یک نوشته است که مخاطب با آن برخود کرده و پس از خواندن آن تصمیم می‌گیرد که مطالعه مطلب را در همان جا به اتمام رسانده و یا کل مطلب را بخواند. پس همان طور که مشخص است باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و با توجه به دو مورد زیر و استراتژی بازاریابی محتوا این بخش از مطلب تان را نگارش کنید.

 

-پاراگراف اول مطلب شما، باید عقلانى به نظر آید: خواننده مطلب شما، باید با خواندن پاراگراف اول مطلبتان مفهومى را دریافت کرده و با آن ارتباط برقرار کند. هر مطلب می‌بایست بر اساس نوع محتوایش، ساختار متفاوتى داشته باشد و این ساختار حتما روى پاراگراف اول مطلب هم باید پیاده سازى شود تا متن یک نواختى خود را از دست ندهد. فراموش نکنید که باید هم ساختار را حفظ کرده و هم پاراگراف اول مطلبتان را به گونه اى نگارش کنید که از خط اصلى محتوایى خود منحرف نگردد.

 Content-Marketing

 – هدف مطلب خود را در پاراگراف اول عنوان کنید: مخاطب شما این حق را دارد که بداند، قرار است چه چیزى به معلومات او افزوده شود؛ ولى لازم نیست که همه نکات مطلباتان را در پاراگراف اول بیاورید و باید در نظر داشته باشید که با رو کردن کل مطلب در پاراگراف اول، دیگر مخاطب احساس مى کند نیازش رفع شده و از خواندن ادامه مطلب صرف نظر مى کند. در واقع یکی از بحث‌های اصلی بازاریابی محتوا پرداختن به این معقوله و درگیر کردن کاربر با مقاله‌های سایت است.

در آخر همیشه در نظر داشته باشید که تیتر شما باید با پراراگراف اول مطلبتان، هم خوانى داشته باشد و بى ربطى این دو مى تواند به ضرر شما تمام شود.

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ما برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

رامین جابری

من از دوره نوجوانی به حوزه تولید محتوا علاقمند شدم و با روی کار اومدن رسانه‌های اجتماعی، تصمیم گرفتم به صورت جدی در زمینه تولید محتوا در این رسانه‌ها، به فعالیت بپردازم. به شدت به مد، موسیقی بین ‌المللی، آشپزی مدرن و بازی‌های ویدئویی علاقه دارم و زمان فراغتم هم صرف همین موارد می‌کنم.

یک دیدگاه در رابطه با “چگونه پاراگراف اول مطلب خود را نگارش کنید؟
  1. رامین جابری
    آبان ۳, ۱۳۹۳ — ۷:۳۴ ق.ظ

    حتما در مورد سئو هم مطلب ارائه خواهیم داد 🙂

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !