pay per click

۵ راه برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی

تبلیغات آنلاین - نویسنده : رامین جابری - ارسال شده در

به اکثر کسب‌وکارهای نوپا و توسعه یافته ثابت شده که تبلیغات کلیکی می‌تواند بخش بزرگی از نیازهای دیجیتال مارکتینگ آنها را برآورده کند. ولی خیلی از کسب‌وکارها هم هستند که بدون هیچ دلیل مشخصی از دید خودشان، از تبلیغات کلیکی کلیکی نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند. در ادامه به ۵ راه اشاره می‌کنیم که بواسطه آنها می‌توانید بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی خود را صورت دهید.

 

برای هر کمپین تبلیغاتی خود، بنرهای منحصر به فرد طراحی کنید:

همیشه در نظر داشته باشید که در حال حاضر مخاطبان شما می‌خواهند که از آخرین محصولات و خدمات شما مطلع باشند . این مورد فقط به فعالیت درون شبکه‌های اجتماعی محدود نمی‌شود؛ بلکه در تبلیغات کلیکی هم لازم است که با آغاز هر کمپین جدید، یک ایده و کمپین جدید به مخاطبان خود نشان دهید. هیچ وقت فروش‌های ویژه خود را دست کم نگیرید؛ زیرا ایده‌های ساده‌ای برای تبلیغات هستند که به راحتی روی نرخ تبدیل شما تاثیر مثبت چشمگیری می‌گذارند.

 

همیشه سئو و تبلیغات کلیکی مکمل هم هستند:

سئو و تبلیغات کلیکی یک رابطه خیلی نزدیکی با هم دارند. حتما پیش آمده که پس از دیدن تبلیغی، نام کمپانی آگهی‌دهنده را جستجو کرده‌اید. یا اینکه کمپانی‌ای که قبلا در جستجوهای خود دیده بودید را در یک بنر دیده‌اید و روی آن کلیک کرده‌اید. این نشان می‌دهد که سئو و تبلیغات کلیکی، مستقیما روی بازدهی همدیگر تاثیر می‌گذارند. پس لازم است همواره روی بهینه‌سازی هر دو آنها کار کنید.

تبلیغات کلیکی

بهینه‌سازی صفحه فرود:

صفحه فرود یکی از مهمترین المان‌های مهم تبلیغات کلیکی است که می‌تواند در موفقیت کمپین تعیین کننده باشد. در  بررسی مطالعاتی ما، مشخص شده که حدود ۷۰% کمپین‌های PPC به خاطر ایرادات درون صفحه فرودشان شکست می‌خورند.

 

زمان و بهره‌وری از موقعیت جغرافیایی را همیشه در نظر بگیرید:

زمان بندی کمپین شما از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل همیشه می‌گویند که زمان شروع و پایان کمپین خود را مشخص کنید. مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید، بهترین زمان برای ایجاد کمپین مربوط به لوازم تحریر، شهریور ماه است. از سوی دیگر لازم است که موقعیت جغرافیایی را همیشه در نظر بگیرید. مثلا لوازم اسکی در جنوب کشور فروش قابل توجهی ندارند و به همین خاطر بهتر است که فقط قسمت شمالی کشور را مورد هدف تبلیغات خود قرار دهید.

 

استفاده از امکاناتی که آژانس‌های تبلیغاتی ارائه می‌دهند

هر یک از آژانس‌های تبلیغاتی امکاناتی به آگهی‌دهندگان ارائه می‌دهند که بواسطه آنها می‌توانند کمپین‌های متفاوتی داشته‌باشند. برای مثال هدفگیری مجدد یکی از هدفمندی‌های موثری به حساب می‌آید که اخیرا در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است.  هدفگیری مجدد، نمایش تبلیغ به کاربرانی است که قبلاً به وب‌سایت شما آمده‌اند و منجر به بازگشت آن‌ها به وب‌سایت شما می‌شود.

هر یک از راه‌هایی که در بالا ذکر شد، به تنهایی موفقیت کمپین PPC شما را تضمین نمی‌کنند و لازم است که به صورت موازی روی آنها کار کنید تا نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

 

 

برچسب ها :

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

رامین جابری

من از دوره نوجوانی به حوزه تولید محتوا علاقمند شدم و با روی کار اومدن رسانه‌های اجتماعی، تصمیم گرفتم به صورت جدی در زمینه تولید محتوا در این رسانه‌ها، به فعالیت بپردازم. به شدت به مد، موسیقی بین ‌المللی، آشپزی مدرن و بازی‌های ویدئویی علاقه دارم و زمان فراغتم هم صرف همین موارد می‌کنم.

تبلیغات

۲ دیدگاه در رابطه با “۵ راه برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی
  1. فید بک : ۵ راه برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی | پرتال روزنه نور

  2. فید بک : انواع رویکرد در تبلیغات کلیکی برای ترویج کسب‌کارها — آکادمی ای‌نتورک

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !

social.share

بهترین و بدترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - 5 دسامبر 2017

info user twitter

اینفوگرافیک استفاده کاربران ایرانی از توییتر

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - 1 نوامبر 2017