esfand-events

رویدادهای اسفند ماه و ایده‌هایی برای این ایام

گوناگون - نویسنده : علیرضا مختاری - ارسال شده در

اسفند که آخرین ماه از هر سال هجری شمسی به حساب می‌آید، همیشه به عنوان موقعیتی مناسب برای بازاریابی و تبلیغات به حساب می‌آید. زیرا با نزدیک شدن به عید نوروز، تب‌وتاب خرید و فروش محصولات بسیار داغ می‌شود و از طرفی کسب‌وکارها نهایت سعی خود را می‌کنند تا با برنامه‌ای یک پارچه به بازاریابی کسب‌وکار خود بپردازند و بیشتر روی فروش انتهی سال خود تمرکز کنند. البته در کنار این موقعیت، رویدادهای بسیاری در اسفند قرار گرفتند که می‌توانید برای آنها نسبت به کسب‌وکار خود برنامه‌ریزی کنید و یک برنامه داخل شرکتی یا برنامه‌ای به منظور مارکتینگ کسب‌وکار خود طراحی و اجرا کنید. در ادامه روی تعدادی از این رویدادها تمرکز می‌کنیم و سپس جدول مربوط به رویدادهای اسفند را آورده‌ایم که امیدواریم برای کسب‌وکار شما مفید واقع شوند:

روز جهانی زبان مادری – ۳ اسفند

یکی از خاص‌ترین رویدادهای اسفند ماه، روز جهانی زبان مادری است که برای همه کسب‌وکارهای داخل ایران هم مفید نیست؛ اما مشخصا می‌تواند برای کسب‌وکارهایی که کارمند خارجی دارند نیز مفید واقع شود. شما می‌توانید از این افراد قدردانی کنید و برای مثال یک تی‌شرت برای آنها طراحی کنید که با زبان خودشان جمله‌ای روی آن نوشته شده باشد که می‌تواند برای آن فرد جالب لحاظ شود.

حتی کسب‌وکارهایی که مشتری خارجی دارند نیز می‌توانند با ارسال یک کارت پُستال الکترونیکی، این روز را به آنها تبریک بگویند.

روز جهانی توت فرنگی – ۹ اسفند

در این روز می‌توانیم برای هر کسب‌وکاری یک برنامه جالب طراحی کنیم؛ برای نمونه کسب‌وکارها می‌توانند در این روز یک پاتلاک (Potluck) با سبک دسرهای توت فرنگی داشته باشند که بی‌شک یک برنامه تیمی بسیار جذاب از آب در خواهد آمد. از طرفی قنادی‌های می‌توانند در این روز، روی شیرینی‌ها و دسرهای توت فرنگی خود نیز تخفیفی ویژه دهند.

strawberry-potluck

روز جهانی قدردانی از کارمندان – ۱۳ اسفند

اکثر کسب‌وکارها موفق سراسر دنیا به این حقیقت معتقدند که بدون اعضای تیم خود نمی‌توانستند به موفقیت دست یابند. از این رو، روز جهانی قدردانی از کارمندان می‌تواند فرصت خوبی باشد تا به آنها نشان دهیم که قدرشان را می‌دانیم. این قدردانی می‌تواند با یک برنامه تیمی یا حتی دادن پاداشی ویژه صورت گیرد تا افراد انگیزه بیشتری برای کار کردن بدست آورند و در نهایت سهم بیشتری در موفقیت کمپانی خود نیز داشته باشند.

روز جهانی زنان – ۱۸ اسفند

فعالیت زنان در کسب‌وکارها از مواردی است که امروزه بیش از گذشته مورد توجه مدیر عاملان قرار گرفته است و این دید جا افتاده که باید از نظر کاری هم میان زنان و مردان برابری برقرار شود.

در تحقیقی که توسط Women in Tech روی جامعه آماری ۵۰۰ کمپانی صورت گرفته، کمپانی‌هایی که حداقل سه مدیر زن داشتند نیز سودی بیش از ۶۰٪ نسبت به بقیه کسب‌‌وکارها کسب کرده بودند. در این تحقیق عنوان شده که دلیل رخ دادن چنین مسئله مهمی، این است که زنان بیشتر در کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا خود را ثابت کنند و شاید این مورد از تبعیضی سرچشمه می‌گیرد که در گذشته برای آنها قائل شده‌اند.

پست روز جهانی زن در اینستاگرام ای‌نتورک

در این روز جهانی که برای زنان در نظر گرفته شده است، خوب است که از بانوان تیم خود نیز قدردانی کنید و به آنها نشان دهید که حضورشان در تیم شما با ارزش است. به یاد داشته باشید که برنامه قدردانی شما جایی در حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی شما دارد و سبب دریافت بازخورد خوبی از مخاطبان شما خواهد شد.

روز جهانی سوال پرسیدن – ۲۴ اسفند

با توجه به اینکه سرویس لایو (پخش زنده) در اکثر شبکه‌های اجتماعی امکان‌پذیر شده است، شما می‌توانید برای این روز نیز یک برنامه پرسخ و پاسخ به صورت لایو ترتیب دهید تا مخاطبان شما به اینستاگرام بیایند و در مورد محصولات و خدمات شما سوال کنند.

حتی در این روز جهانی می‌توانید سوال‌‌های افراد تیم خود را جواب دهید و به این منظور، جعبه‌ای تدارک ببینید تا سوالات خودشان را در آن قرار دهند و در یک جلسه تیمی، سوالات را مطرح کنید و به آنها پاسخ دهید.

 

در ادامه می‌توانید بقیه رویدادهای اسفند ماه را ملاحظه کنید و برای آنها برنامه‌ریزی کنید:

برچسب ها : , ,

start campaign

کسب‌وکار خود را رشد دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

علیرضا مختاری

از دوران نوجوانی به عکاسی علاقمند بودم و به همین علت تصمیم گرفتم که در این زمینه فعالیت کنم. از طرفی کار مدیریت رویدادها رو تجربه کردم و مدتی در کشور امارت متحده عربی تحت همین عنوان فعالیت کردم. از اونجایی به محتوا علاقمندم که خیلی به عکاسی مرتبط هست و الان به یکی از مهمترین بخش بازاریابی تبدیل شده.

تبلیغات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !

social.share

بهترین و بدترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - 5 دسامبر 2017

info user twitter

اینفوگرافیک استفاده کاربران ایرانی از توییتر

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی - 1 نوامبر 2017